Korzyści z gry na gitarze :)

Posted on
gitara wrocław lekcje nauka

Jakie korzyści płyną z nauki gry na gitarze?

A więc, zacząłeś brać lekcje gry na gitarze i zdążyłeś się już nauczyć kilku podstawowych akordów? Kiedy chwytasz swoją gitarę, prawdopodobnie czujesz się od razu lepiej i...prawidłowo! Granie chwytliwych riffów zdecydowanie może dodać Ci pewności siebie i pozwolić odkryć nową pasję, nie są to jednak jedyne korzyści z twojego nowego hobby. Oto główne zalety grania na gitarze.

Rozegraj stres

Niezależnie od tego czym się stresujesz, spróbuj regularnie poświęcać swój czas na grę na gitarze. Zanim się zorientujesz, poczujesz się bardziej zrelaksowany, zauważysz znaczną poprawę koncentracji a stres uzbierany w danym dniu minie. Szczegółowe badania naukowe pokazują, że granie na instrumencie jest jak “super-witamina”, angażująca więcej obszarów ludzkiego mózgu niż jakakolwiek inna aktywność. Zdolność muzyki do zmiany wzorców myślowych i nastrojów, a nawet poprawy naszego fizycznego samopoczucia jest naprawdę fascynująca! Następnym razem, gdy poczujesz się zestresowany, rozładuj to na gitarze, nie na bliskich ci osobach.

Nakarm swój umysł

Nauka gry na gitarze nie sprawi, że nagle staniesz się najmądrzejszą osobą na świecie, ale gdy już zostaniesz sławną gwiazdą rocka, to i tak nie będzie miało znaczenia. Gra na instrumencie w naturalny sposób pobudza ludzki mózg. Kiedy skupiasz się na nauce akordów, rozczytywaniu nut oraz jednoczesnym graniu, robisz kilka czynności na raz. Dodatkowo, aby poprawnie grać, musisz zwracać szczególną uwagę na precyzję. W oparciu o badania przeprowadzone w Szkocji, "osoby ćwiczące na instrumentach muzycznych mają sprawniejsze mózgi, ponieważ lepiej zauważają błędy i naprawiają je szybciej niż inne osoby". Także... kiedy nauczysz się grać znane piosenki, nie tylko wzbudzisz zazdrość u wszystkich swoich przyjaciół, ale także będziesz mądrzejszy.

Rozwijaj pasję

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy weteranem, prawdopodobnie zacząłeś grać ponieważ byłeś tym zainteresowany i grasz, bo to lubisz. Granie na gitarze daje dużo radości, pozwala poszerzyć krąg znajomych i przenieść Cię w nieoczekiwane miejsca. Pamiętaj o tym zawsze, gdy nie będziesz miał ochoty ćwiczyć bądź poczujesz niechęć podczas ćwiczenia nowego utworu. To tylko kilka z wielu zalet gry na gitarze. Dlaczego lubisz grać? Niezależnie od powodów, upewnij się, że wykorzystujesz w pełni swój czas ćwiczeń.

nauka gry na gitarze
lekcje gry na gitarze