Lekcje gry na gitarze w ODT Światowid

nauka gry na gitarze

Nauczyciel gry na gitarze - lekcje grupowe

Zajęcia gitary - kurs grupowy


Nauka gry na gitarze
w formie zespołu gitarowego w Ośrodku Działań Twórczych Światowid na Biskupinie. Grupowe zajęcia gitary dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Lekcje gry na gitarze od podstaw. Celem zajęć jest rozwijanie techniki grania palcami na podstawie znanych z programu szkół muzycznych utworów klasycznych oraz rozwijanie techniki grania kostką. Uczestnicy zajęć zapoznają się też z repertuarem rozrywkowym - piosenkami rockowymi, bluesowymi, popowymi i innymi, w zależności od zainteresowań.

nauczyciel gry na gitarze Wrocław

Nauka gitary w grupach – Ośrodek Działań Twórczych Światowid

Lekcje indywidualne

Indywidualne lekcje gry na gitarze wymagają od nas na pewno większego poświęcenia. Przerabianie materiału z lekcji na lekcję będzie wymagać od każdego ucznia większego nakładu pracy i systematyczności. W tym trybie jednak praca nad techniką, czytaniem nut, improwizacją i nauką utworów będzie mogła być prowadzona na większym poziomie szczegółowości. Postęp, o ile będziemy ćwiczyć regularnie, będzie zapewne dużo szybszy i efekty będą o wiele lepsze. Ponadto nauka gry na gitarze bezpośrednio z nauczycielem umożliwia przerabianie większej ilości piosenek wybranych przez ucznia lub też dostosowanych bezpośrednio do jego możliwości i zainteresowań. 

Zajęcia grupowe

Nauka gry na gitarze w trybie grupowym bez wątpienia nie będzie tak efektywna, ale ma również wiele dobrych stron. Zajęcia grupowe przeznaczone są dla dzieci, które lekcje gry na gitarze traktują póki co jako formę zabawy z instrumentem. Materiał przerabiany na lekcjach realizowany jest wolniej i bez wątpienia  osoby trenujące nawet tylko pół godziny dziennie będą mogły sobie z nim poradzić. Niestety w trakcie tego typu zajęć nie mamy możliwości pracy nad szczegółami technicznymi oraz problemami, które mogą dotyczyć niektórych tylko uczniów. Jeśli ktoś ma większe problemy z motoryką lub poczuciem rytmu, może po prostu odczuwać, że grupa bardzo szybko pracuje, ponieważ instruktor nie ma możliwości skupić się na tym jednym problemie u jednego ucznia podczas takich zajęć. Plusem jest bez wątpienia nastrój zabawy panujący w trakcie lekcji, ponadto grupowe lekcje gitary są zazwyczaj korzystniejsze cenowo.

 

Nauka gry na gitarze Wrocław Jagodno
Lekcje gry na gitarze Wrocław
Gitarzysta Wrocław
Nauczyciel gry na gitarze

 

lekcje gry na gitarze wrocław
nauka gry na gitarze wrocław
lekcje gitary wrocław
nauka gitary wrocław
lekcje gry na gitarze elektrycznej
nauka gry na gitarze akustycznej