Nowe zajęcia w Centrum Kultury Zamek

Posted on
nauka gitary wrocław

Zajęcia gry na gitarze w Centrum Kultury Zamek

Nowe lekcje gitary w grupach

Od początku września startujemy z nowymi zajęciami gry na gitarze we Wrocławiu w Leśnicy. Zajęcia odbywać się będą w Centrum Kultury Zamek i prowadzone będą w grupach w formie zespołu gitarowego oraz w formie zajęć indywidualnych. Planowane są co najmniej dwie grupy, jedna zupełnie początkująca, druga średnio-zaawansowana. W przypadku dużej liczby chętnych będzie możliwość stworzenia dodatkowych grup.

Lekcje indywidualne odbywać się będą we wtorki oraz środy od godz. 12 do godz. 17.

W ramach zajęć grupowych uczymy się grania podstawowych akordów, czytania prostych tabulatur z podziałem na głosy a także w grupie grającej ćwiczymy grę etiudową, techniki grania prawą ręką oraz wstęp do grania fingerstyle.

W ramach zajęć indywidualnych program dostosowywany jest do poziomu oraz zainteresowania ucznia. Obejmuje on zarówno naukę utworów rockowych czy piosenek z repertuaru muzyki popularnej, naukę czytania nut czy akompaniamentu, jak i zagadnienia skal, interwałów, improwizacji, analizę harmoniczną i inne.

Bardziej zaawansowani gitarzyści poznają różnorodne ćwiczenia techniczne, budowę akordów, gam, skale i metody ich wykorzystania, granie muzyki opartej na harmoniach cztero oraz pięciogłosowych, często standardów jazzowych lub muzyki pokrewnej jazz-rock, fusion, również funk, blues, analizę harmoniczną utworów, improwizację, pentatoniki i ich wykorzystanie itd.

Dla najbardziej zaawansowanych przygotowany jest program gitary ze szkół rozrywkowych drugiego stopnia oraz materiał obejmujący program studiów wyższych, modusy skal harmonicznych, melodycznych, symetrycznych, ćwiczenia skal w interwałach, harmonizację utworów, transkrypcje solówek, stosowanie substytutów akordowych itd.

Zapraszamy serdecznie na zapisy.

nauka gry na gitarze leśnica