Informacje

lekcje gry na gitarze wrocław

Nauka gry na gitarze Wrocław

Zajęcia obejmują zarówno naukę na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym: ćwiczenia techniczne, skale oraz ich zastosowanie, rozmaite przykłady ćwiczenia gam i skal w interwałach oraz zaawansowane paterny rytmiczne. Wiedzę z zakresu budowy cztero- oraz pięciogłosowych akordów na gitarze, harmonizację linii melodycznych, przewroty akordów, dropy, etiudy oraz wiele innych niezbędnych w pracy każdego muzyka narzędzi.

Na zajęciach poza omawianiem powyższych zagadnień zajmujemy się grą w duecie z nauczycielem oraz improwizacją na temat wybranych utworów, często standardów jazzowych i innych utworów o bogatej i wartej analizy harmonii.

Łukasz Szymański - gitarzysta i muzyk sesyjny, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie prof. Karola Ferfeckiego i wieloletni instruktor gry na gitarze. Swoje doświadczenie sceniczne zdobywał w zespołach autorskich i big bandach, wykonując muzykę stylistycznie sięgającą od latin i world music przez jazz tradycyjny po współczesną muzykę rozrywkową, electro-popową i rockową. Poza jazzową i jazz-rockową improwizacją pasjonuje się gitarą jako instrumentem wykraczającym poza barwy typowe dla tego instrumentu - wykorzystaniem nowoczesnych brzmień w muzyce ambientowej i elektronicznej. Występuje zarówno w zespołach grających jazz tradycyjny oraz bossa novę, jak i w autorskich projektach z pogranicza współczesnego electro-rocka, czy muzyki akustycznej.

Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Studium Public Relations na wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Lekcje gry na gitarze Wrocław - Nauka gry na gitarze elektrycznej, akustycznej i klasycznej - lekcje grupowe i indywidualne - nauka gry na gitarze dla dorosłych i dla dzieci - lekcje gitary w domu ucznia - gitara z dojazdem Wrocław - gitara rockowa, bluesowa, jazz, bossa nova, pop, funky.