Nowości gitarowe Namm 2018

Posted on
Namm 2018 targi muzyczne

Nowości gitarowe Namm 2018

 

Nowości gitarowe Namm 2018.

Namm Show 2018, czyli największe targi muzyczne na świecie, miały miejsce w dniach 25-28 stycznia w Anaheim Convention Center, w Kalifornii. To jedna z największych imprez w branży muzycznej, w czasie której marki przedstawiają innowacyjny i najbardziej niezwykły sprzęt muzyczny. Na to wydarzenie przyszło blisko sto tysięcy osób zainteresowanych nowinkami ze świata muzyki, by zobaczyć, co zaprezentowało ponad siedmiu tysięcy wystawców.

Targi NAMM pomimo tego, że odbywają się po drugiej stronie globu, oddziałują one także na tendencje sprzętowe na całym świecie, również w Europie. To właśnie na tych targach prezentowany jest najnowszy sprzęt muzyczny po raz pierwszy. Jednym z ciekawszych gitarowych stoisk jest bez wątpienia PRS Guitars, gdzie nie obyło się bez licznych nowinek.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na modele gitary S2 Studio dostępne w limitowanej edycji. Ciekawie zaprezentował się również model DW CE 24 „Floyd”. Można było również podziwiać gitary SE Standard w odświeżonej serii, które wyróżniały się całkowicie nowym wykończeniem. Dla leworęcznych gitarzystów prawdziwą gratką był pierwszy leworęczny model SE Custom 24. Na stoisku PRS Guitars pojawiło się również wiele nowych gitar akustycznych i już można z całym przekonaniem powiedzieć, że ta marka może liczyć się w gronie najbardziej topowych firm, które zajmują się tworzeniem takiego właśnie sprzętu.

Z kolei wystawca Chapman Guitars na targach NAMM 2018 zaprezentował wiele nowości, jednak największym zainteresowaniem cieszył się start nowej serii gitar British Standard. To ręcznie wykonane modele, które są dostępne wyłącznie w cenie premium, a także w limitowanym nakładzie. Pojawienie się tej serii ma uściślać wszystko to, co wiąże się z zupełnie nową jakością brzmienia, wyglądu, jak i samej gry.

Na uwagę zasługują również nowe modele, które na targach NAMM 2018 zaprezentowała firma EVH. Wśród nowości warto wymienić dwie gitary przeznaczone dla leworęcznych muzyków: EVH Wolfgang Special LH i zupełna nowość EVH Striped Series LH R/B/W.