Pierwsze ćwiczenia na gitarę

Posted on
Lekcje Wrocław - gitara - lekcje gry

Pierwsze ćwiczenia na gitarę

Aby nasze ćwiczenia były efektywne, należy pamiętać, żeby zachowywać ich regularność. Szczególnie na samym początku możemy szybko widzieć efekty swojej pracy, jeśli tylko nasza nauka będzie przemyślana i będziemy codziennie poświęcali gitarze trochę czasu. Praca nad techniką powinna być podzielona na kilka etapów. Po pierwsze powinniśmy mieć jakąś pierwszą rozgrzewkę na palce zarówno lewej, jak i prawej ręki, ewentualnie też na kostkowanie, w przypadku osób grających na gitarze elektrycznej. Rozgrzewka powinna być wykonywana bardzo wolno i niezwykle szczegółowo - każdy błąd powtarzany codziennie stanie się Twoim nawykiem, którego ciężko będzie później się pozbyć. Poza tym dużo więcej frajdy sprawia granie ładnych i pewnych dźwięków, niż byle jakie brzdękanie na gitarze "byle szybciej". 

Dopiero drugim etapem powinna być sama gra utworów, które znamy, lub których się uczymy, a trzecim elementem nauki gry na gitarze w codziennym ćwiczeniu powinno być samodzielne zdobywanie wiedzy i próba nauczenia się czegoś nowego samemu, z pomocą internetu i materiałów od nauczyciela. 

Osoby chcące grać muzykę improwizowaną już na samym początku powinny próbować "wypowiadać się" muzycznie z pomocą pierwszych skal, na których mogą budować swoje pierwsze melodie, np. do podkładów, których również jest bardzo dużo w sieci. Pamiętajmy, że podstawową zasadą przy każdym etapie codziennego ćwiczenia na gitarze jest skrupulatność i niezwykła wręcz dokładność. Czasem korzystniej jest poświęcić godzinę na ułożenie ręki, niż grać nieudolne dźwięki, wyrabiając sobie tym samym złe nawyki. Im wolniej na początku ćwiczymy - tym szybciej się uczymy materiału i jesteśmy lepsi technicznie.

Lekcje gry na gitarze Wrocław - nauka gry na gitarze elektrycznej i akustycznej we Wrocławiu - lekcje gitary jazzowej, rockowej, akustycznej.